Запалення вен

Локальне запалення венозної стінки (мед.- флебіт) з вираженою болючістю.

Veins in the human body

Місцево обмежене й болюче

Зазвичай уражаються поверхневі вени (поверхневий флебіт). Запалення часто виникає у зв’язку з варикозним розширенням вен на ногах, хоча також можуть бути уражені вени рук, рідше вени обличчя та шиї. Як правило, флебіт обмежений місцево й іноді може бути дуже болючим. Уражений сегмент вени виглядає як червона, тепла й часто набрякла ділянка шкіри. Запалення, спричинене бактеріями, може спричинити підвищення температури.

Необхідно негайно звернутися до фахівця (флеболога, ангіолога, судинного хірурга, дерматолога): запалення вен може призвести до  розвитку тромбів (тромбозів). Якщо запалена глибока вена ноги, це може спричинити тромбоз, який також називають тромбозом глибоких вен або флеботромбозом.

Якщо тромб потрапляє в судини легені, розвивається ТЕЛА і вона може бути летальною.

Причини запалення вен

Сповільнення кровотоку є найпоширенішою причиною запалення вен. Це призводить до запальних реакцій на ослабленій венозній стінці, яка часто схильна до варикозу. Але венозне запалення може виникнути й тоді, коли вена здавлюється протягом тривалого періоду через занадто тісний одяг або, наприклад, твердий край меблів. Інша поширена причина - венозні катетери, які лікарі ставлять для інфузій або введення ліків і залишають на кілька днів. Венозне запалення також може бути спричинене травмою венозної стінки або бактеріями, також може виникнути після операцій та тривалих періодів лежачого режиму.

Що трапиться якщо флебіт не лікувати?

Діагностований поверхневий флебіт добре лікується йчасто регресує протягом декількох днів без будь-яких ускладнень. Якщо ж флебіт не лікувати, то він може прогресувати і викликати тривалий больовий синдром тривалістю до декількох тижнів. Ситуація стає особливо небезпечною, якщо вражена флебітом вена з'єднується з глибокою венозної системою. Якщо в такому випадку своєчасно не почати лікування, то може розвинутися тромбоз глибоких вен із високим ризиком тромбоемболії легеневої артерії.

Докладніше про лікування запалення вен.

Поради на кожен день, які можуть запобігти запаленню вен:

  • Пийте достатню кількість рідини
  • Уникайте тривалого сидіння або стояння
  • Робіть вправи для ніг, щоб активізувати м'язовий насос
  • Проводьте вчасне лікування варикозу
  • За наявності варикозного розширення вен носіть медичні компресійні панчохи щодня
  • Відмовтесь від паління

Продукція medi