Лікування захворювань вен

Захворювання вен повністю не виліковуються, але їх стан можна значно поліпшити

Лікування захворювань вен

Специфічне лікування венозних захворювань

Існує багато методів лікування, навіть при ускладнених клінічних випадках. Найважливішими з них є компресійне лікування та хірургічне втручання. Регулярне носіння компресійного одягу може допомогти запобігти або навіть зупинити прогресування захворювання. Медичні компресійні панчохи складають основу лікування вен. Якщо хвороба прогресує, в пацієнта можуть з’явитися набряки та тромбози або навіть венозні виразки ніг. Загрозлива для життя ситуація розвивається, якщо тромб відривається від венозної стінки й венозною системою потрапляє в легеню, - це називається легеневою емболією.

Компресійний трикотаж є загальновідомим засобом попередження прогресування венозної недостатності. Завдяки точно вивіреному тиску він механічно протидіє венозним клапанам, які не закриваються належним чином. Коли діаметр вен на ногах звужений, клапани можуть знову закритися й кров не накопичується. Одяг також стимулює відтік лімфи та запобігає застою рідини в ногах.
Сучасні компресійні панчохи зовні не відрізняються від інших видів панчішно-шкарпеткових виробів. Чи гольфи з ребристою структурою, чи напівпрозорі панчохи (довжиною до стегна) або колготки в яскравому кольорі: з точки зору моди, компресійним панчохам немає обмежень.

"Стриппінг" - це найвідоміша хірургічна техніка. Для цієї операції у вену вводять зонд, який потім витягують з ноги через невеликий розріз на шкірі разом із веною. Якщо уражена тільки верхня частина підшкірної вени, то під час операції видаляється лише венозний стовбур зі збереженням здорової ділянки вени. Існує багато різних варіантів «стриппінгу».

Інша технологія (кросектомія) полягає в перекритті ураженої вени за допомогою лазерної чи радіохвильової терапії.

Варіанти терапії

Вени можна лікувати різними способами. Тут ви можете дізнатись про найбільш поширені хірургічні процедури.

Стріппінг (екстракція) вен

Зонд вводиться в уражену вену на стегні і просувається вниз до стопи. Після цього зонд з веною витягується.

Методика CHIVA

В основі методики лежить перекриття кровотоку через деякі розширені вени і перенаправлення кровотоку в здорові бічні гілки. Підшкірні вени зберігаються.

Лазерна терапія

За допомогою спеціального зонда лазером діють на стінку вени зсередини. В результаті просвіт вени закривається, після чого вена резорбується.

Радіохвильова терапія

Процедура схожа на лазерну терапію, але тут спеціальний зонд вводиться в вену. Варикозно розширена ділянка вени термічно склерозується радіохвилями та резорбируется організмом.

Склеротерапія

У склеротерапії використовується ін'єкційне введення в вену спеціального препарату для склеювання стінок судини. Після цього організм резорбує облітеровану вену. Крім класичного методу також існує пінна склеротерапія, при якому стінки вени склерозуются за допомогою піни.

Спочатку операція, потім - компресійна терапія

Відразу після оперативного втручання на пацієнта надягають післяопераційний трикотаж (наприклад, mediven struva).

Після виписки необхідно постійно використовувати медичний компресійний трикотаж (наприклад, mediven elegance).

Продукція medi