Компресійна терапія

Компресійна терапія вважається основним методом лікування захворювань вен.

Компресійна терапія

Симптоматичне модифікуюче лікування захворювань вен

У повсякденному спілкуванні медичний компресійний трикотаж часто неправильно називають «панчохами для підтримки». Необхідно чітко розрізняти ці два продукти.

  • Медичний компресійний трикотаж - це медичний виріб, який лікар може призначити в разі, якщо у пацієнта є показання або лікар вважає, що застосування трикотажу доречно. Мірки з пацієнта для підбору трикотажу знімає фахівець в спеціалізованому магазині, або трикотаж виготовляється для пацієнта індивідуально.
  • Підтримуючі панчохи підходять тільки людям, які не мають захворювань вен.

Вени нижніх кінцівок забезпечують повернення крові назад до серця. Клапани у венах дозволяють крові текти тільки в напрямку до серця, і, таким чином, запобігають застою крові в судинах ніг. Нестача фізичної активності й тривале стояння або сидіння збільшують навантаження на венозну систему.

Якщо венозно-м'язова помпа не забезпечує адекватний транспорт крові, вени розширюються й венозні клапани перестають правильно працювати. Ноги починають втомлюватися й з'являється важкість у ногах. В результаті розвиваються набряки. Телеангіектазії, варикозне розширення вен або трофічні виразки можуть розвинутися пізніше.

Тільки правильний градієнт тиску гарантує медичну ефективність.

Тиск, що чинить компресійний трикотаж, зменшується в напрямку від щиколоток до стегна. Так градієнт тиску відповідає медичним вимогам до компресійної терапії.

У зв'язку з прямоходінням венозний тиск є максимальним на рівні щиколоток. Таким чином, нижня частина гомілки особливо має схильність до патологічних порушень. Саме тому, тиск, що чинить компресійний трикотаж, має бути максимальним у цій ділянці. Навпаки, в підколінній ямці рівень тиску повинен зменшуватися, щоб запобігти здавленню поверхневих вен. Градієнт тиску поступово зменшується від 100% на рівні щиколоток до 40% на рівні стегна.

Тиск на рівні щиколоток визначає клас компресії медичного компресійного трикотажу. Існує 4 класи компресії.

Чому підтримуючі панчохи не є медичним компресійним трикотажем

Як правило, підтримуючі панчохи не мають градієнта тиску, що знижується. Це може привести до ситуації, коли кров залишається в судинах ніг і захворювання вен продовжують розвиватися, або симптоми захворювання зменшаться.

Так як підтримуючі панчохи не призначаються лікарем, вони підходять тільки людям без будь-яких проблем з венами. Вони не підходять для застосування в клінічній медицині!

Компресійна терапія для пацієнтів з набряками

Якщо робота венозної системи порушена, тиск у венах підвищується й рідкі компоненти крові виходять з судин у тканини. Розвивається набряк в ділянці кісточок. При цьому лімфатична система пацієнта повинна працювати зі збільшеним навантаженням для того, щоб транспортувати рідину з тканин назад до до кровоносної системи.

У цих випадках компресійний трикотаж mediven плоского плетіння забезпечує оптимальну підтримку й поліпшення лімфодренажу. Тому регулярне використання трикотажу дуже важливо.

Влітку схильність до розвитку набряків збільшується. За високої температури запускається складний механізм охолодження тіла: поверхневі вени розширюються і кров має змогу виділяти більше тепла через збільшену площу.

Застосування компресійних виробів після пластичних / косметичних втручань

Після ліпосакції, підтяжок і пластики молочної залози необхідно підтримати нову форму в процесі загоєння. Для цього існують спеціальні компресійні вироби, наприклад, lipomed від компанії medi. Їх використання гарантує що жирові клітини, які залишилися, оптимально розподіляться по тканинах, а будь-які прогалини, що виникли, будуть заповнені. Також компресійні вироби запобігають утворенню зморшок або складок на шкірі, набряків і гематом. Таким чином, протягом чотирьох-шести тижнів формується силует.

  • Медичні компресійні колготки оптимально підходять після ліпосакції або підтяжки живота.
  • Після операції на молочній залозі пацієнткам рекомендується постійно носити бюстгальтер з сильною підтримкою.
  • Для чоловіків існують спеціальні компресійні жилети для відновлення природної форми грудей.

Усі ці вироби легко надягаються й ними зручно користуватися навіть в спеку, оскільки вони не містять латексу, дозволяють шкірі дихати й пропускають вологу.

Компресійний трикотаж запобігає прогресуванню ХВН

Щільні контакти - бар'єр для рідини і розчинених речовин, які більше не можуть безперешкодно виходити в міжклітинний простір.

У порівнянні зі здоровими людьми, у пацієнтів з набряками й венозними виразками рівень ПК-молекул [молекул щільних контактів] Клаудина CLDN-1, CLDN-5 знижений.

Зразки тканин, узятих у здорових людей і у пацієнтів з набряками і венозними виразками до і через чотири тижні після компресійної терапії, показують значно вищі рівні мРНК ПК-молекул Клаудина CLDN-1, CLDN-5 через чотири тижні.

Це явна ознака того, що компресійна терапія здатна подолати ці бар'єри, запобігаючи тим самим прогресуванню хронічної венозної недостатності, викликаної ПК1.

Вирішальним фактором успіху компресійної терапії є прихильність пацієнта до лікування, яка підвищується по мірі збільшення доступної кількості зручних для пацієнта компресійних виробів. Завдяки високій еластичності і прозорості, простоти в обігу і широкому вибору кольорів, компресійний трикотаж mediven задає стандарти зручності для пацієнтів і дотримання вимог до лікування.

Джерело: 1 Herouy Y, Rabe E et al, Int. J. Mol. Med, July 2006

Компресійний трикотаж покращує м'язовий метаболізм

Не тільки пацієнти із захворюваннями вен, а й ті, у кого немає проблем з венами, отримують користь від використання компресійних виробів.

Результати дослідження, в якому взяли участь 19 марафонців зі здоровими венами, кожен з яких пробігав половину дистанції з компресійним трикотажем(20 мм рт. ст.) і без нього, показують, що при бігу в компресійному трикотажі в порівнянні з бігом без нього, відбувається:

  • більш швидке відновлення з точки зору часу венозного наповнення
  • часткове відновлення сили венозної помпи
  • часові показники бігу до 15% краще, ніж без компресійного трикотажу

Резюме дослідників: використання компресійного трикотажу покращує м'язовий метаболізм і сприяє більш швидкому відновленню після спортивних навантажень. В рамках комфортної компресійної терапії, яка, зокрема, може бути досягнута з використанням зручних для пацієнта компресійних виробів, таких як компресійний трикотаж medi, пацієнти із захворюваннями вен отримують поліпшення симптомів і запобігання прогресуванню захворювання.

Джерела: 1 Dr. med. S. Sadoun et al, Dermat. Nachrichten 9/02.

Медичний компресійний трикотаж компанії medi

Особливістю медичного компресійного трикотажу компанії medi є те, що він зовні не схожий на медичні вироби. Він такий же прозорий, як і модельний трикотаж, і відповідає сучасним вимогам завдяки широкому вибору стандартних і сезонних кольорів. Крім того, компанія пропонує на вибір різні види резинок.

Існують також медичні компресійні вироби для чоловіків (наприклад,  mediven active), які візуально не відрізняються від звичайних чоловічих шкарпеток. Для користувача це означає медичну ефективність в поєднанні зі стандартами моди й найвищим комфортом при використанні. Компресійний трикотаж компанії medi ідеально охоплює кінцівку, не передавлює її та не зісковзує.

Завдяки технології Clima Comfort проблема потовиділення вирішена, тому що трикотаж швидко відводить вологу назовні. Таким чином, більше немає причин не носити компресійний трикотаж medi влітку.