Лікування захворювань вен

Компресійна терапія - обов'язковий компонент

Компресійна, симптом-модифікуюча терапія

Компресійна терапія вважається основним методом лікування захворювань вен. Основний вплив вона чинить на реологічні фактори, що допомагає запобігти розвитку багатьох симптомів і ускладнень.

Компресійна терапія дозволяє:

  • усунути венозний застій за рахунок прискорення венозного повернення
  • відновити функціонування уражених венозних клапанів, оскільки зовнішня компресія зменшує венозний просвіт
  • зменшити набряк м'яких тканин і вивести накопичені метаболіти і надлишок інтерстиціальної рідини

Компресійна терапія також запобігає:

  • повторному розвитку набряків
  • розвитку тромбозу та його ускладненням - тромбоемболії легеневої артерії, оскільки компресія запобігає зміщенню тромбу, який з часом може регресувати або навіть розчинитися

У цьому розділі ви знайдете інформацію про результати лікування, яких можна досягти при послідовному використанні медичних компресійних виробів за індивідуальними показаннями. Також Ви можете більше дізнатися про застосування компресійного трикотажу mediven при певних показаннях.

Тут ви знайдете більш детальну інформацію про медичний компресійний трикотаж medi для лікування захворювань вен.

Корисні поради для ваших пацієнтів

Ми зібрали цю інформацію, у тому числі вправи та поради для повсякденного життя, спеціально для ваших пацієнтів.

Від 80 до 85 відсотків жителів розвинених країн мають зміни вен нижніх кінцівок. Медичний компресійний трикотаж є основним методом лікування захворювань вен. Він забезпечує змикання стулок пошкоджених венозних клапанів. Під час консультацій надавайте пацієнтами інформацію про методи лікування.

Поради щодо одягу й харчування

Healthy diet in daily life

Пацієнти можуть знизити навантаження на венозну систему за допомогою дієти, збагаченої клітковиною (наприклад, фрукти, овочі, продукти з цільного зерна, сирі овочі й салати) й великою кількістю рідини. Доросла людина повинна випивати принаймні два літри рідини щодня (наприклад, несолодкий чай або вода) - особливо в теплі місяці року.

Розкажіть пацієнтам про правильне взуття. Оптимальний варіант - це взуття з плоским каблуком і м'якою, гнучкою підошвою. Також дуже корисна ходьба босоніж.

Одяг не повинен бути занадто вузьким. Особливу увагу слід звернути на те, щоб уникнути тиску в області тазу і стегон.

 

Поради для повсякденного життя й роботи

Пацієнтам можна допомогти залишатися здоровими в повсякденному житті й на роботі.

Більше інформації й корисних порад шукайте в розділі Здоров'я.

Уникайте підняття важких предметів

При піднятті вантажів підвищення кров'яного тиску створює додаткове навантаження на венозні клапани. Отже, пацієнти повинні уникати високих навантажень.

Сидіть правильно

Перебуваючи в сидячому положенні протягом тривалого часу переконайтеся, що навантаження на стегна мінімальне. Також, не сидіть з ногами що бовтаються в повітрі.

Підіймайтесь сходами

Рекомендуйте пацієнтам при можливості користуватися сходами замість ліфта. Таке навантаження добре активізує роботу м'язово-венозної помпи.

Біг на місці

Якщо пацієнт працює стоячи, запропонуйте йому час від часу виконувати вправу "біг на місці". Таким чином, вони можуть продовжувати роботу, і в той же час зменшувати навантаження на вени.

Поради для організації відпочинку

Пацієнтам будуть корисні поради про те, як організувати дозвілля таким чином, щоб допомогти своїм венах.

Розкажіть пацієнтам про те, які види спорту їм підходять, як правильно відпочивати і які вправи вони повинні виконувати.

Спорт

Рекомендовані вправи і заняття спортом з плавними, ритмічними рухами: походи, прогулянки, плавання, їзда на велосипеді, танці, біг на лижах. Спортивні змагання з різкими рухами, такі як бойові мистецтва, гірські лижі, ігрові види спорту слід виключити.

Відпочинок

Переконайтеся, що ваші пацієнти усвідомлюють важливість правильного відпочинку і сну. Під час відпочинку пацієнти повинні піднімати ноги (приблизно на 15 см вище рівня серця).

Вени й спека

Спекотна погода і тепло можуть чинити додаткове навантаження на вени. Тепло змушує вени розширюватися, що додатково ускладнює венозне повернення.

Ви знайдете більше інформації про спорт та відпочинок в розділі Здоров'я.

Будь ласка, дайте пацієнтам наступні поради:

  • Уникайте гарячих ван. Найкраща альтернатива - мити ноги холодною водою. Це змушує вени скорочуватися, що покращує венозне повернення.
  • Засмагання також дає додаткове навантаження на вени. Тому радьте своїм пацієнтам відпочивати в тіні. Ходьба босоніж по холодній воді також зменшує навантаження на вени.
  • Проти сауни або термальних ванн особливих заперечень немає. Розкажіть пацієнтам, з якою частотою рекомендується їх відвідувати.