Лікування остеопорозу

Ефективність Spinomed та Spinomed active доведено клінічно

Spinomed back brace for osteoporosis therapy woman

Зі Spinomed лікувати остеопороз простіше!

Переломи хребців на фоні остеопорозу зменшують рухову активність. Тренажер-коректор компанії medi є компонентом комплексної терапії остеопорозу. Виріб допомагає випрямити поставу за принципом біологічного зворотного зв'язку і тренує м'язи тулуба. Ефективність Spinomed доведена в двох проспективних рандомізованих клінічних дослідженнях.1,2 

Дізнатися більше про Spinomed і Spinomed active.

Клінічні протоколи DVO

Протоколи DVO 2017: рекомендації на основі досліджень ефективності Spinomed і Spinomed active

Згідно останніх протоколів, наданих організацією Deutschsprachige Wissenschaftliche Osteologische Gesellschaften e.V. (DVO), рекомендується використовувати спинні ортези у складі терапії компресійних переломів хребців, на додаток до традиційних лікувальних підходів, рухової терапії та силових тренувань.

Тренажер-коректор компанії medi є компонентом комплексної терапії остеопорозу. Виріб допомагає випрямити поставу за принципом біологічного зворотного зв'язку і тренує м'язи тулуба. При його використанні сила м'язів спини і черевного пресу збільшуються.1

Рекомендації до використання Spinomed підкріплені наявними клінічними дослідженнями, що до цього дня робить виріб унікальним.1,2

Доведено, що Spinomed і Spinomed active збільшують силу м'язів тулуба, зменшують інтенсивність болю і підвищують рівень фізичної активності.

Сучасні німецькі протоколи DVO також вказують на те, що не існує суттєвої різниці в ефективності між Spinomed та Spinomed active.

“Немає явних переваг у тієї чи іншої моделі індивідуального ортезу; доцільним є застосування напівжорстких гнучких ортезів (thoraco-lumbar orthoses, TLOs).” 3

Це твердження ґрунтується на дослідженні, проведеному в 2011 році.2 Результати порівняльних досліджень за участі інших виробів ще не оприлюднено.

Більша рухливість, самостійність та краща якість життя для пацієнтів із остеопорозом

Результати застосування тренажерів-коректорів Spinomed і Spinomed active протягом 6 місяців:

  • збільшення сили м'язів спини й черевного пресу (до 72% та 56% відповідно).
  • зменшення болю (до 47 %).
  • зменшення кута кіфозу (до 11%).
  • збільшення стійкості до деформацій (до 23 %).1,2

Принцип біологічного зворотного зв'язку

Тренажер-коректор Spinomed починає тренувати м'язи тулуба з того моменту, як людина його надягає. Використовуючи Spinomed, пацієнт починає тримати спину рівно. Це досягається за рахунок унікальної конструкції. Одночасна робота металевої шини та системи ременів створює тиск в зоні тазу й плечового поясу. Якщо пацієнт спробує згорбитись, ортез м'яко нагадає пацієнту про необхідність виправити поставу. Цей процес називається біологічним зворотним зв'язком.

Успішне лікування остеопорозу: інтерв'ю з професором Мінне

"Spinomed працює, тому що тренує м'язи."

Професор Гельмут В. Мінне (Helmut W.Minne) будучи директором клініки в період з 1991 по 2010, активно співпрацював з компанією medi. Він є творцем й ініціатором безлічі вдосконалень тренажера-коректора Spinomed. В інтерв'ю професор Мінне розповідає про складові успішної терапії остеопорозу і пояснює, чому Spinomed успішно застосовується вже протягом 20 років.

Професор Мінне, як слід лікувати остеопороз?

“Запобігти наступним переломам можна за допомогою спеціальних медикаментів. Однак, ризик перелому залежить не тільки від якості кістки. Також слід знижувати ризик падінь. Наприклад, прийом снодійних є найвищим ризиком отримання перелому при остеопорозі, адже ця група препаратів погіршує координацію. Пацієнт може впасти в тому числі в момент вставання з ліжка. Spinomed можна використовувати для зниження ризику перелому, адже виріб збільшує силу м'язів і покращує поставу. В результаті, зменшується кисневе голодування, обумовлене патологічної позою, адже тепер людина може дихати на повні груди. І, звичайно, необхідний контроль болю.”

Багато років тому ви спільно з компанією medi створили тренажер-коректор Spinomed. Як змінилося лікування остеопорозу з тих пір?

“Всі методи лікування вже доступні, але вони не завжди використовуються. В нас були спінальні ортези до появи Spinomed, але пацієнти практично не використовували їх через низький рівень комфорту. В цьому плані Spinomed є інноваційним й успішним виробом для лікування остеопорозу. Дуже важливо відзначити, Spinomed працює, тому що тренує м'язи. Виріб легко надіти й комфортно використовувати. Як підсумок, прихильність до лікування дуже висока. Великі зрушення відбулися в медикаментозній терапії остеопорозу. Деякі препарати тепер вводяться інфузійно. Вітамін D можна вводити ін'єкційно, що позбавляє від прийому великої кількості таблеток. Зараз стало набагато більше груп взаємодопомоги. Пацієнти об'єднуються разом, діляться новинами, поглядами та інформацією про захворювання.”

Як продавці ортопедичних салонів можуть допомогти пацієнтам?

“Емпатія має вирішальне значення при роботі з пацієнтом, що страждають остеопорозом. При появі такого пацієнта в ортопедичному салоні продавець завжди повинен тримати в голові думку, що його співрозмовник страждає від болю. Дружня атмосфера, емпатія і компетентна допомога дуже важливі для підтримки пацієнта. Пацієнти також очікують від співробітників поради, як правильно виконувати певні дії. Звичайно ж, продавці ортопедичних магазинів обов'язково повинні підігнати виріб під пацієнта і показати, як його знімати і одягати.”

Джерела

1 Pfeifer M et al. Am J Phys med. Rehabil 2004; 83 (3), 177-186
2 Pfeifer M et al. Am J Phys Med Rehabil 2011; 90, 805-815
3 DVO Leitlinie Osteoporose 2014, www.dv-osteologie.org (last accessed 23.06.2017)